Dwór Bystrzanowice - 600 lat tradycji

Przez 450 lat (1385-1833) Bystrzanowice były gniazdem rodowym Bystrzanowskich herbu Stary koń. W roku 1680 właścicielami byli Andrzej i Marcin Bystrzanowscy. W XVIII wieku - ówcześni właściciele wybudowali Dwór murowany. W okresie swojej historii był na potrzeby właścicieli modernizowany i przebudowywany, ale jego trzon zachował się do chwili obecnej.


Od 1783 roku do 1791 kolejnym właścicielem Bystrzanowic był Sebastian Bystrzanowski, stolnik chęciński i sulejowski, który wybudował nową większą rezydencję w Cielętnikach i tam się przeniosł z rodziną.


W latach 1833 - 1852 Dwór przeszedł w posiadanie Wincentego Komornickiego. Następnym właścicielem był Wincenty Krasiński (1852 - 1878)., a po nim rodzina hr. Raczyńskich (1878 - 1945).


W 1998 roku Dwór nabyliśmy od Skarbu Państwa - Urzędu Gminy Janów.


Daliśmy mu nowe techniczne rozwiązania oparte na najnowocześniejszych technologiach (pompa ciepła), ale z zachowaniem dotychczasowewgo uroku (modrzewiowa więźba dachowa kryta wiórem osikowym) i klimatu wnętrza: meble, piec kaflowy (ogrzewanie w ścianach, wentylacja mechaniczna, klimatyzacja).


Zobacz Dworek:


                   
Zima:

                   

                   

 
www.dunka.pl Dwór Bystrzanowice Dwór Bystrzanowice Dwór Bystrzanowice Dwór Bystrzanowice Dwór Bystrzanowice Dwór Bystrzanowice Dwór Bystrzanowice Dwór Bystrzanowice Dwór Bystrzanowice Dwór Bystrzanowice